Aká je budúcnosť žilinských elektrární?

Najvýnimočnejšia lokalita, jedinečná architektúra a spojenie s históriou, aké nikde inde nenájdete – tak by sa dala v skratke charakterizovať jedna z najkrajších stavieb v centre Žiliny, Elektrárne. Zaujíma vás, aký osud ich v blízkej budúcnosti čaká?

 

Od parnej elektrárne až po moderné byty

Desiatky rokov slúžili svojmu účelu s úctou k hodnotám, verejnému priestoru a Žilinčanom – a v tejto ceste chceme pokračovať. Dnes je naším cieľom premeniť Elektrárne na nové zázemie pre moderné mestské bývanie.
 
 
 

Nový projekt revitalizácie

Práve unikátna poloha Elektrární ich predurčuje stať sa ideálnym miestom pre moderného človeka, ktorý vie, po čom túži, užíva si rozmanitý kultúrny a spoločenský život vzdialený len pár krokov od svojho domova, zmysluplne a zodpovedne využíva súkromný aj verejný priestor.    

Projekt revitalizácie Elektrární je pre nás srdcový. Nikde inde nenájdete také úzke spojenie s hodnotami minulosti, lokalitu aj pre tých najnáročnejších a občiansku vybavenosť absolútneho centra mesta. Súčasťou areálu sú dve pamiatky, ktoré chceme esteticky a účelne prepojiť s priestorom pre život aktívneho súčasného človeka.    

Ako investor cítime obrovskú zodpovednosť. Pri obnove kultúrnej pamiatky niet cesty späť – ak sa rozhodnete vykročiť, musíte mať jasne vytýčený smer. Práve preto sme sa rozhodli zmodernizovať pôvodný projekt a priniesť Žilinčanom a budúcim Žilinčanom niečo jedinečné, vybudované s úctou k histórií, hodnotám našich predkov a zároveň poskytujúce dokonalý komfort aj pre tých najnáročnejších.    

Revitalizujeme bývanie
– a investíciu na celý život

Kontaktovali ste nás so záujmom o bývanie v Elektrárňach? Nemusíte sa báť, všetky informácie o postupovaní projektu budete vedieť ako prví.